Saw palmetto: rostlina s výbornými účinky na prostatu

Dáváte přednost síle bylinek, když vás trápí nějaké zdravotní potíže? Existuje i rostlina, která podporuje mužské zdraví a má spolehlivé účinky. Je to Saw palmetto, neboli Serenoa plazivá. Přečtěte si víc:

Saw palmetto: rostlina s výbornými účinky na prostatu

Nevšední vzhled, zato ověřené účinky

Saw palmetto, česky Serenoa plazivá, je druh malé palmy, která se vine spíš po zemi než do výšky. Pochází z jihovýchodní Ameriky a už staří indiáni ji používali v přírodním léčitelství. Dnes se pěstuje za okrasnými účely a pro výrobu doplňků stravy – má totiž pozitivní vliv na zdraví močových cest a prostaty.

Ne každá bylinka má účinky vědecky potvrzené, ačkoli jsou všeobecně známé. Na Saw palmetto se můžete spolehnout – je ověřené Evropským úřadem pro bezpečnost potravin.

Je zajímavé, že má docela široké využití – růstový vrchol lze konzumovat jako zeleninu, pro výrobu doplňků stravy se využívají plody, a kromě toho lze z palmy získat i olej nebo samotná vlákna. 

Pro zdraví prostaty i močových cest

V intimní oblasti je všechno propojené. Problémy s prostatou často vadí z toho důvodu, že zvětšená prostata tlačí na močovou trubici a kvůli tomu se nejde spolehlivě vyprázdnit. Kromě vlivu na močové cesty souvisí prostata i s rozmnožovací funkcí. Produkuje prostatický sekret, který tvoří část ejakulátu. 

Saw palmetto působí komplexně. Podporuje normální funkci prostaty a reprodukčního systému a podílí se na zdraví močových cest. 

Doplňte účinky Saw palmetta o další přírodní výtažky

Poohlížíte se o produktu na podporu prostaty? Určitě se vyplatí hledat takový, který kombinuje více účinných látek. Saw palmetto je jednou z hlavních, a vedle ní má výborné výsledky např. lykopen. Z minerálů rozhodně doporučujeme zinek a selen – to je pro mužské zdraví ta nejdůležitější dvojka. 

V každém případě se doplňky stravy na prostatu vyplatí. Je pravda, že prostata s přibývajícím věkem trápí víc a víc mužů, ale zároveň platí, že když se o ni budete dlouhodobě starat a dopřejete si vitamíny a minerály, zasloužíte se o její zdraví. 

OmegaMarine Forte+<sup>®</sup> balení

OmegaMarine Forte+®

Nejprodávanější omega v ČR

* platíte pouze poštovné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2022 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.

Odesílá se

Vyzkoušejte OmegaMarine Forte+® ZDARMA*

*platíte pouze poštovné 49 Kč

Načítám formulář

Protože ryby nejíme, jíme OmgeaMarine Forte+

Protože ryby nejíme, jíme OmgeaMarine Forte+

Josef Balcar, Nový Knín

Norsko je pro mě zárukou kvality

Norsko je pro mě zárukou kvality

Irena Boubínová, Petrov u Prahy

OmegaMarine Forte+ užíváme celá rodina!

OmegaMarine Forte+ užíváme celá rodina!

Kristina Čapková, Bílina