Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Proč dávat dětem nenasycené mastné kyseliny omega-3?

20. 5. 2020

Chcete mít chytré, bystré a zdravé děti? Dbejte na jejich zdravý životní styl, stravu a také pohyb. A do jídelníčku nezapomeňte zařadit omega-3. Mají vliv na zdraví, soustředění i hyperaktivitu.

Omega 3 mastné kyseliny jsou látky nezbytné pro vývoj a činnost mozku, podporují centrální nervovou soustavu, ovlivňují správnou funkci sítnice v oku,  působí na imunitní systém, snižují výskyt zánětů a alergických reakcí. Příjem těchto esenciálních kyselin může ovlivnit a pomoci snížit hladinu LDL cholesterolu v krvi. Dlouhodobě také chrání kardiovaskulární systém.

Ještě před narozením

Omega 3 nenasycené mastné kyseliny by do svého jídelníčku měly zařadit již nastávající maminky, protože mají vliv na zdraví a vývoj ještě nenarozeného dítěte.  Během těhotenství tyto kyseliny ovlivňují především růst a vývoj plodu, mozku a centrální nervové soustavy. Posilují obranyschopnost plodu i maminky. A stejně tak jsou omega-3 nenasycené mastné kyseliny důležité také v prvních letech života. Je tedy důležité zařadit je do jídelníčku, případně to, co tělu chybí, dodat formou doplňků stravy.

Přirozený zdroj

Rybí tuk a potažmo omega-3 nenasycené mastné kyseliny se nacházejí především v tučných mořských rybách, které by se měly objevit v jídelníčku minimálně 3x týdně. Nejlepším zdrojem je norský losos, tuňák, makrela nebo sleď. U velmi malých dětí ale pozor - okolo desátého měsíce až jednoho roku teprve zjišťujeme reakci těla na jednotlivé potraviny a tedy také to, zda dítě na ryby nemá potravinovou intoleranci. Kromě mořských ryb lze samozřejmě podávat i ty tuzemské, které ovšem bohužel nejsou tak bohaté na esenciální mastné kyseliny.

Jde to i jinak

Když zjistíte, že má vaše dítě nedostatek omega-3, je tu samozřejmě náhradní řešení. Možná si pamatujete, že dříve se hojně používal rybí tuk na lžičku. V dnešní době naštěstí existují mnohem zábavnější a chutnější varianty. Třeba ve formě želé tobolek, které vypadají i chutnají jako bonbon, a obsahují tolik nezbytné nenasycené mastné kyseliny. Pro dospělé jsou nejvhodnější tobolky bez chuti a bez zápachu, které se snadno polykají.


OmegaMarine Forte+

OmegaMarine Forte+

Nejprodávanější omega v ČR

* platíte pouze poštovné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2019 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.

Odesílá se

Vyzkoušejte OmegaMarine Forte+ ZDARMA*

*platíte pouze poštovné 49 Kč

Načítám formulář

Na ryby do Norska s lososem v kapsli

Na ryby do Norska s lososem v kapsli

Jaroslav Říha, Pardubice

OmegaMarine Forte užíváme několik let

OmegaMarine Forte užíváme několik let

Zdeněk Bryknar, Nýrsko

Po dobu užívání se cítím velice dobře

Po dobu užívání se cítím velice dobře

Milan Ptáčník, Zruč-Senec