Pochází vitamín D ze slunce? Pravda je to jen částečně!

Devět z deseti Čechů má nízkou hladinu vitamínu D. Přitom právě déčko sehrává hlavní roli v důležitých procesech v těle. Opravdu lze získat vitamín D ze slunce? Nebo jde jen o nepřesnou informaci, kterou máme obecně zažitou?

Pochází vitamín D ze slunce? Pravda je to jen částečně!

Nejen na imunitu, ale na celkové zdraví

Déčko není pouze vitamínem pro náš imunitní systém, ale pro celkové zdraví. Zejména v poslední době byl vitamín D3 doporučovaný jako prostředek pro podporu imunitního systému v zimních měsících. Podporuje však také například kosti, zuby a svaly, a to tím, že se podílí na správném ukládání vápníku

Za jakých podmínek získáme vitamín D ze slunce? A vystačí nám letní zásoby?

Vitamín D je unikátní v tom, že si jej lidské tělo umí vytvořit samo – v kůži. Děje se to ale pouze v případě, pokud svou pokožku vystavujeme slunečnímu svitu. Možná to zní jednoduše, ale jedno odpoledne u bazénu potřebnou dávku bohužel dlouhodobě nedoplní. 

Je potvrzeno, že je zapotřebí strávit alespoň 20 min na slunci, aby se v naší kůži vytvořila dávka vitamínu D na jeden den.  

Bez oblečení a bez použití opalovacího krému – ty průniku paprsků na kůži brání. Což ale není úplně ideální, neboť síla slunečních paprsků může mít i negativní důsledky, a naopak je doporučováno pokožku vždy chránit před škodlivým UV zářením. 

Navíc je nám v našich klimatických podmínkách dopřáno slunečního svitu v dostatečné míře pouze tři měsíce v roce. Takže jak tedy doplnit déčko v zimních měsících a na jaře?

Vitamín D dostupný 365 dní v roce? Jedině v tabletách nebo v rybím tuku

V létě je slunných dnů většinou dostatek, ale není pravda, že si tělo stihne vytvořit vitamín D ze slunce na celou zimu. Ukládá se jen krátkodobě. Proto je dobré sáhnout po vitamínu D v tabletkách. Takové doplňování déčka je bezpečné pro naši kůži a naprosto dostačující na pokrytí potřeb našeho těla.

Další možností je rybí tuk v kapslích. Ten totiž obsahuje vitamín D zcela přirozeně. Samozřejmě je ideální častá konzumace ryb (asi 3x týdně), v praxi to však znamená nemalé výdaje a mnoho Čechů navíc ryby vůbec nejí. Rybí tuk je tak perfektní cestou, která zaručí pravidelní přísun vitamínu D, a navíc ještě cenných mastných kyselin omega-3.

OmegaMarine Forte+<sup>®</sup> balení

OmegaMarine Forte+®

Nejprodávanější omega v ČR

* platíte pouze poštovné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2022 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.

Odesílá se

Vyzkoušejte OmegaMarine Forte+® ZDARMA*

*platíte pouze poštovné 49 Kč

Načítám formulář

Jiří Werich, Herec a moderátor

Po užívání se cítím velmi dobře

Jiří Werich, Herec a moderátor

Alena Černá, Ločenice

S manželem jsme OmegaMarine Forte+ věrní už od nepaměti

Alena Černá, Ločenice

Martin Konečný, Obecnice

Rozhodl jsem se to vyzkoušet a byl jsem spokojený

Martin Konečný, Obecnice