Káva a prostata: proč tahle kombinace příliš nefunguje?

Trpíte potížemi s prostatou a nevíte, jaký byste měli dodržovat pitný režim? Když si dobře vyberete, co budete pít, můžete své obtíže zmírnit. Hlavním tématem tohoto článku bude káva a prostata.

Káva a prostata: proč tahle kombinace příliš nefunguje?

Rozlišujte močopudné nápoje

Močopudné nápoje jsou takové, které podněcují tvorbu moči. Zabraňují zadržování vody v těle, takže na toaletu chodíme častěji, a vylučujeme více moči. V některých případech je to žádoucí, protože močí se z těla odplavují škodliviny, což potřebujeme třeba při nemoci, nebo pokud řešíme problémy se zavodněním a lymfou. V případě problémů s prostatou ale tyto nápoje ještě více podporují nutkání si odskočit:

 • Typicky močopudné jsou speciální bylinné čaje – s kopřivou, přesličkou nebo pampeliškou. Močopudně však působí i alkoholické nápoje a hlavně pivo, ale také káva. 
 • Močopudné mohou být i potraviny: kořenová zelenina, listová petržel, červená řepa, melouny či chřest.

Káva a prostata - máte se jí vzdávat úplně?

Samozřejmě jde o to, kolik kávy vypijete, a jak se silná. Pánové, kteří pijí silnou černou kávu několikrát za den, a mají potíže s prostatou, by se skutečně měli uskromnit. Jeden nebo dva šálky kávy s mlékem se ale na tom, kolikrát za den půjdete na toaletu, zase tak nepodepíšou. Je důležité podívat se na svůj pitný režim komplexně:

Čaje a slazené nápoje nahraďte čistou vodou, maximálně omezte alkohol, a své oblíbené ranní kávy se vzdávat nemusíte. 

Jak je to vlastně se zvětšenou prostatou?

Prostata je malý orgán ve tvaru kuličky, který leží u močové trubice. S věkem má ale tendenci se zvětšovat, a ve většině případů to nepoukazuje na vážnou nemoc. Problém je v tom, že zvětšená prostata tlačí na močové cesty. Muži pak cítí nucení na toaletu téměř nepřetržitě, v noci je to budí, a obvykle se na toaletě nedokážou úplně vyprázdnit. 

Problémy s prostatou jsou proto především krajně obtěžující v zaměstnání i intimním životě. Cílem všech mužů by proto měla být snaha udržet svou prostatu v co nejlepší kondici.

Co můžete udělat pro svou prostatu?

Kromě zdravého životního stylu obecně je to dostatek zinku a selenu. Zajímavé je, že vynikající jsou rajčata, přesněji řečeno látka lykopen, kterou obsahují. Výborné výsledky mají i výtažky z rostliny Serenoa plazivá. Moderní doplňky stravy na prostatu obvykle obsahují kombinaci více účinných látek, které samozřejmě podpoří nejen prostatu, ale celkové zdraví. 

Samozřejmostí je vedle nich i vlastní úsilí – pokuste se dostatečně spát, pohybovat se na čerstvém vzduchu a omezit stres. Problémy s prostatou se stejně jako každý jiný neduh na těle i duši, musí řešit komplexně. 
 

OmegaMarine Forte+<sup>®</sup> balení

OmegaMarine Forte+®

Nejprodávanější omega v ČR

* platíte pouze poštovné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

 • {{ myComment.createdAt }}

  {{ myComment.name }}:

  {{ myComment.text }}

 • {{ comment.createdAt }}

  {{ comment.name }}:

  {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2022 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.

Odesílá se

Vyzkoušejte OmegaMarine Forte+® ZDARMA*

*platíte pouze poštovné 49 Kč

Načítám formulář

OmegaMarine Forte+ můj požadavek splňuje

OmegaMarine Forte+ můj požadavek splňuje

Honza Musil, Moderátor

Na ryby do Norska s lososem v kapsli

Na ryby do Norska s lososem v kapsli

Jaroslav Říha, Pardubice

S manželem jsme OmegaMarine Forte+ věrní už od nepaměti

S manželem jsme OmegaMarine Forte+ věrní už od nepaměti

Alena Černá, Ločenice